Zauważysz przemoc reaguj

Okazuje się, że nie tylko wyrzucamy psy na ulice. Niestety zdarza się wiele sytuacji, w których po prostu zwierzęta są dręczone. Dla zabawy, przez głupotę, z nudów robią to głównie młodzi ludzie, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że zwierze to też istota żywa.

W Internecie nie trudno natknąć się na filmiki, które dla jednych są po prostu śmieszne i stanowią doskonałą formę rozrywki, ale na szczęście są jeszcze ludzie, którzy potrafią zareagować inaczej. Dręczenia i nękanie psów oraz kotów, to główny temat tych zdjęć, przywiązywanie, kopanie, rzucanie, czy nawet bardziej drastyczne podpalanie, a nawet strzelanie. Choć tym młodym ludziom sprawia to wiele radości, nie wiedzą, że takie działanie jest po prostu karalne.

Dlatego naszym zadaniem jest monitorowanie i przede wszystkim reagowanie na ból zwierząt. Jeżeli nie mamy odwagi sami zainterweniować, zadzwońmy po policje, czy straż miejską. Nie pozwólmy by na naszych oczach działa się im krzywda, a sprawcy bezkarnie chodzili po ulicach.

barnowo.com.pl www.hormonalneinfo.com.pl