Schronisko – potrzebny wolontariat

www.klinikadomow.pl

Schronisko to miejsce bez, którego zapewne wiele zwierząt nie przeżyłoby kolejnej zimy. Dlatego bardzo ważne jest powstawanie tego typu miejsc, jednak nie jest to takie proste. Praca tutaj to przecież wolontariat, gest dobrej woli i pomocy dla tych bezbronnych istot.

Choć pracowników jest za mało, aby można było poświęcić czas każdemu przygarniętemu pupilowi, to jednak najważniejsze jest, aby było im ciepło oraz żeby nie były głodne. Dlatego obecnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na wolontariuszy, którzy byli by skłoni choć raz w tygodniu poświęcić kilka godzin na pomoc w tym potrzebnym miejscu. Taka pomoc, to posprzątanie kojca, wyjście na spacer, czy chwila zabawy i pogłaskania.

Schroniska również apelują o pomoc materialną, czy dostarczanie niezbędnych przedmiotów i jedzenia. Jeżeli dysponujesz starymi kocami, materiałami, prześcieradłem, czy nawet poduszką nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo jest to tutaj potrzebne. Warto okazać serce i uczynić mały gest, który daje tym zwierzakom bardzo wiele.