Pies, kot i małe mieszkanie

Bardzo częstym błędem popełnianym, przez właścicieli psów jest pochopna decyzja o ich zakupie. Bowiem dochodzi do sytuacji, w której duże rasy piesków zamieszkują z nami pod jednym dachem, ale w małym mieszkaniu w bloku.

Okazuje się, że nie tylko my, ale także i nasze zwierzaki nie czuja się tam zbyt komfortowo i zamiast przynosić radość powodują frustracje nie tylko naszą, ale także sąsiadów. Dlatego warto pomyśleć odpowiednio wcześniej o takich konsekwencjach nieprzemyślanych decyzji.

Jeżeli mamy duży dom z ogrodem bez problemu może znaleźć się w nim równie duży pies, jednak nie oznacza to, że mieszkając w bloku jesteśmy skazani na yorka. O ile tylko w okolicy znajduje się odpowiednia ilość miejsca gdzie pies mógłby się wybiegać, nie ma problemu.

Niemniej jednak nie oszukujmy się, ale takie psy po prostu duszą się w małych pomieszczeniach i czują się raczej, jak w klatce. Tym bardziej, że podczas, gdy jesteśmy w pracy one siedzą same w domu, a spacer ogranicza się do krótkiego wyjścia rano i wieczorem.

https://patatajek.pl/kategorie/28-tranzelki www.srzednicki.pl