Najłatwiej uśpić niż pomóc

akri.pl

Sytuacje i opisywane przypadki na stronach wielu schronisk oraz weterynarzy pokazują, jakie skrajne emocje drzemią w człowieku. Z jednej strony bezduszność oraz głupota doprowadza do stanu wycieńczenia skazując niekiedy na śmierć zwierzaka. A z drugiej pojawia się jednak nadzieja w postaci człowieka dobrego serca, który zrobi wszystko by pomóc.

Nie raz zdarzały się przypadki, że do lekarza trafiało zwierze przyprowadzane przez przypadkowego przechodnia, czy karmiciela. Jednak nie z chęcią pomocy, tylko próbą uśpienia, no bo po co ma się męczyć. Jednak nie raz okazuje się, że wystarczy tylko odrobaczyć, pozbyć się robali i pcheł, poprawić ogólny stan zdrowia i dajmy na to kotek, może wyglądać równie pięknie, jak nowo narodzone szczęśliwe zwierzę.

Niemniej jednak takie podejście i leczenie kosztuje, nie tylko wymaga nakładu finansowego, ale także regularnego poświęcania czasu. Tylko, że o to właśnie jest u nas niestety bardzo trudno. Weterynarz wykonuje swoją prace i na tyle ile może pomaga, jednak i tak w ostateczności oddaje je do schroniska.